Proč nakupovat bez obalu?

Nechceme vás zahrnovat podrobnými statistikami.

Jen můžeme říct, že odpadu v České republice se produkuje nadmíra (34 milionu tun za rok) recyklace v ČR není na vysoké úrovni (recykluje se pouze 25 % odpadu, zbytek je skládkován). Kontejnery na plast každý týden přetékají odpadem a mnoho druhů plastů pak není vůbec využito.

Když nakupujeme v klasickém obchodě, tak nevyhazujeme pouze ten plastový nebo papírový sáček.

Ale vyhazujeme spoustu dalšího obalového materiálu, do kterého zboží bylo zabaleno, aby se v pořádku dostalo do obchodu. Jsou to například různé krabice, proložky a hlavně spousty folie.

A to je to, co se u nás neděje.

Naším největší snahou je mít co nejvíce obalů vratných. To znamená, že obaly vracíme zpět k naplnění. Ale bohužel to u všeho není možné.
Když tedy nějaký odpad vznikne, hledáme pro něj nějaké další využit.

Jednoduše dáváme odpadu smysl.

Papírové pytle dáváme dětem na kreslení nebo před Vánocemi na balení dárků, další pytle putují na farmy nebo organizaci Trash Hero, krabice dáváme e-shopům, které v nich posílají balíčky dále.

U nás není žádného dalšího obalového materiálu není potřeba.

Myslím, že můžeme tvrdit, že úspora je nevyčíslitelná. Navíc s zajímáme, odkud potraviny pochází a jak byly vypěstovány.

Nakupování je tady zážitek.

S námi si můžete popovídat, pravidelné zákazníky známe jménem, vidíme vyrůstat jejich děti. Dětský koutek je asi nejoblíbenější místo v našem obchodě. K potravinám si můžete přičichnout a třeba i ochutnat.
Je to něco, co vám klasický obchod nedá.

Naši kompletní nabídku si můžete prohlédnout na tomto odkazu.