Proč nakupovat bez obalu?

Nechceme vás zahrnovat podrobnými statistikami.

Jen můžeme říct, že odpadu v České republice se produkuje nadmíra (34 milionu tun za rok) a recyklace v ČR není na vysoké úrovni (recykluje se pouze 25 % odpadu, zbytek je skládkován). Kontejnery na plast každý týden přetékají odpadem a mnoho druhů plastů pak není vůbec využito.

Když nakupujeme v klasickém obchodě, tak nevyhazujeme pouze ten jeden určitý plastový nebo papírový sáček.

Ale vyhazujeme spoustu dalšího obalového materiálu, do kterého zboží bylo zabaleno, aby se v pořádku dostalo do obchodu. Jsou to například různé krabice, proložky a hlavně spousty folie. Je to vlastně takový neviditelný odpad, nevidíte jej, ale přesto vzniká.

A to je to, co se u nás neděje.

Naší největší snahou je mít co nejvíce obalů vratných. To znamená, že obaly vracíme zpět k naplnění. Ale to bohužel není u všeho zboží možné.
Když tedy nějaký odpad vznikne, hledáme pro něj nějaké další využit.

Jednoduše dáváme odpadu smysl.

Papírové pytle dáváme dětem na kreslení nebo před Vánocemi si je naši zákazníci berou na balení dárků, další pytle putují na farmy nebo organizaci Trash Hero, krabice dáváme e-shopům, které v nich posílají balíčky dále.

U nás není žádného dalšího obalového materiálu potřeba.

Myslíme, že můžeme tvrdit, že úspora obalů je nevyčíslitelná. Navíc se zajímáme, odkud potraviny pocházejí a jak byly vypěstovány.

Nakupování je u nás zážitek.

K potravinám si můžete přičichnout a třeba i ochutnat. Můžete si s námi popovídat, s některými pravidelné zákazníky se zdravíme i mimo náš obchod, s některými si dokonce tykáme. Dětský koutek je asi nejoblíbenější místo v našem obchodě.

Je to něco, co vám klasický obchod nedá.

Pokud jsme vás alespoň trochu přesvědčily, že bezobalové nakupování stojí za to, prohlédněte si naši kompletní nabídku na tomto odkazu.