DĚLÁ SNÍDANĚ DEN?

Říká se, že snídaně dělá den. A myslím, že spousta našich zákazníků se tím řídí, protože ovesné vločky prodáváme jak na běžícím pásu.

Nedávno jsem se dočetla, že fermentované ovesné vločky obsahují více než 100násobek laktobacilů ve srovnání s nejlepšími jogurty a jsou opravdovým posilovačem imunitního systému. ⚡️

Fermentace neboli zkvašení vloček je naprosto jednoduchý proces. Večer vločky zalijte vlažnou vodou nebo mlékem tak, aby byly namočené. Fermentace ovesných vloček by měla ideálně trvat 8 – 12 hodin. Pokud by vám vadilo, že jsou ráno vločky studené, můžete si je ohřát. Teplota však nesmí překročit 40 stupňů, abyste neztratili cenné látky, které se za noc vytvořily. Ovesné vločky můžete dochutit i nemusíte, díky namočení se začnou štěpit sacharidy a vločky pak získají sladší chuť.

Pokud vás ale ovesné vločky neoslovily, máme v nabídce i vločky žitné, rýžové, jáhlové nebo pohankové. A kdo je na sladší snídaně může si dát rýžové cereálie s kakaem, javorové pukance, kukuřičné lupínky nebo naši novinku bezlepkové polštářky s kakaem.