ZELENINA PŘÍMO OD PĚSTITELE

Z této spolupráce máme takovou radost. Manželé Antuškovi pěstují zeleninu organicky, bez použití umělých hnojiv, herbicidů a chemických postřiků, v čistém prostředí Vysočiny.

Každý týden v úterý k nám budou vozit bedýnky s čerstvou zeleninou, případně ovocem, které zrovna dozrává u nich na farmě. Bedýnku si sestavujete sami podle aktuální nabídky, což je výhoda oproti předchystaným bedýnkám, protože si objednáte zrovna to, co potřebujete nebo na co máte chuť.

Registrace e-mailu probíhá na tomto odkazu www.bedynkyzezahrady.cz/objednavky, pan Antušek vám pak pošle objednávkový formulář, ve kterém si budete moci zeleninu objednávat.

A proč organickou zeleninu přímo do pěstitele? Protože tím, co jíme, ovlivňujeme více, než se může na první pohled zdát. Chráníme nejen naše zdraví, ale i půdu, vodu a všechny živočichy.

Zdravá půda a celkově celá krajina bude pro další generaci klíčová. V okolí, kde se hospodaří organicky, se rozvíjí rozmanitost na všech úrovních. V půdě žije více žížal, vyskytuje se tam více ptáků a hmyzu, také tam roste i větší počet ohrožených druhů rostlin. Nesmíme také zapomínat na vodu, která je čistší a plná života.

A hlavně máme možnost poznat zemědělce, který zeleninu vypěstoval. K Antuškům můžete přijet na návštěvu a podívat se, jak zeleninu pěstují a přesvědčit se, jaká poctivost a tvrdá práce za každým kouskem zeleniny je.