KDE BYL ČERNÝ BEZ VIDĚT?

Občas se někde ukážeme. Buď na nějaké akci s našimi koláči a jinými dobrotami, nebo v nějakém médiu.

… NA AKCÍCH

ZAŽÍT JIHLAVU JINAK 2017
Na druhém ročníku sousedské slavnosti, který přetvořil ulici Komenského v místo setkávání, jsme se poprvé představili s našimi dobrotami. I přes chmurné počasí přišlo mnoho lidí a my jsme měly během chvíle vyprodáno. Tak jsme šly ještě rychle dopékat na odpolední část akce.

 


KARTOFFELMARKT
Na konci září jsme dostaly příležitost mít stánek na Kartoffelmarktu neboli na bramborovém trhu. Zadání bylo jasné – připravit nějaké jídlo z brambor. My jsme měly připraveny batátové hamburgery. 

 


PUNČOBRANNÍ
Náš kamarád Jirka před Vánoci pořádal akci Punčobranní – první svého druhu v Jihlavě. Akce se konala v Business Hotelu a my jsme měly pro návštěvníky připraveny koláče, minikoláčky, muffiny…

 


BENEFIČNÍ AKCE PRO DĚTSKÝ DOMOV SENOŽATY
Pět holek z Jihlavy se rozhodlo pomáhat. Uspořádaly benefiční bleší trh a hudební večer s bohatou tombolou. Celý výtěžek z akce byl věnován dětskému domovu a my jsme rády, že jsem mohly přispět nejen vyřazeným oblečením, ale také našimi koláči.


KRAJSKÁ KONFERENCE PŘÍKLADŮ DOBRÉ PRAXE
Na začátku dubna jsme se zúčastnili Krajské konference zaměřené na příklady dobré praxe z oblastí předcházení vzniku odpadů a využití vytříděných odpadů. Oficiální tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE.

 

… V MÉDIÍCH

MF DNES
Černý bez. Sestry otevřely v Jihlavě krámek bez obalu, nabízí i kartáčky

Český rozhlas
V bezobalovém obchodě v Jihlavě funguje skleničková banka

Právo
Bez obalu lze nakoupit i v Jihlavě

ČT1
Bezobalové obchody pronikají do dalších koutů Česka. Nesou dobrý pocit ochrany přírody